Jak wybrać doradcę kredytowego?


Uzyskanie kredytu hipotecznego jest trudnym i długotrwałym procesem. Trzeba również pamiętać, że jest to obciążenie, które będzie miało wpływ na budżet domowy przez co najmniej kilka, jak nie kilkanaście lat. W takiej sytuacji warto poszukać pomocy u doradcy kredytowego, by wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Doradca, doradcy nie równy

Wybór kompetentnego doradcy kredytowego to również nie jest łatwe zadanie. Warto poszukać pomocy u znajomych. Gdy tylko zaczniemy pytać okaże się, że jedni znajomi korzystali z doradcy kupując mieszkanie, inni spotkali się w czasie załatwiania pożyczki na działkę.

Doradca finansowy, który jest niezależny, a swoją pracę opiera na poleceniach jest warty uwagi. Doradca, który zbudował sobie markę osobistą dba o jakość swoich usług, a jego dobre imię ma największą wartość. Można mieć pewność, że taki doradca zrobi wszystko, by jego klient otrzymała najkorzystniejsza ofertę i wystawił mu dobre referencje, którymi może pochwalić się kolejnym klientom.

Oceniając doradcę finansowego należy dowiedzieć się, jakie ma doświadczenie, kwalifikacje, z jaką ilością kontrahentów współpracuje. Bardzo cenni są doradcy, którzy mają za sobą bardzo różnorodne doświadczenia. Doradca kredytowy, który pracowała w banku, „sieciówce”, czy samodzielnie zna rynek finansowy z każdej strony. Jego doświadczenie jest bardzo różnorodne dzięki czemu żadne działania banku nie są tajemnicą dla doradcy.

Komunikacja jest najważniejsza

Jednym z najważniejszych elementów owocnej współpracy jest umiejętność porozumienia się. Doradca kredytowy musi umieć rozpoznać potrzeby klienta, przeanalizować jego możliwości finansowe, a następnie w procesie długiego gromadzenia dokumentów poprowadzić do finalizacji kredytu.

Bardzo ważną umiejętnością doradcy jest zdolność jasnego przekazywania wiedzy. Klient zaciągający zobowiązanie na wiele lat musi dokładnie zdawać sobie sprawę z wszystkich warunków oraz konsekwencji zawartej umowy. Zadaniem doradcy jest wytłumaczenie tego w przystępny, jasny i zrozumiały dla każdego sposób.

Więcej informacji pod adresem: https://www.domd.pl/kredyty